ייעוץ משכנתאות

במאמר הבא נדון במקרים שזוג מחליט לפרק שותפות ואחד מבני הזוג לוקח את הנכס לבעלותו.
מעטים יודעים כי ההלוואה שנקלחה ניתנת לשידרוג במטרה לשנות את תנאי התשלום ובעיקר את הריביות שנקבעו בעבר. במידה וקבלתם העלאה במשכורת, נקלעתם למצב כלכלי קשה או הגעתם למבוי סתום בו החלטתם לפרק את השותפות, מחזור משכנתא יהיה צעד אשר ישרת את האינטרסים הכלכליים שלכם. העצה הטובה ביותר שתוכלו לקבל היא סבלנות. אל לכם לקבל החלטות כלכליות בעלות השפעה לטווח הארוך ללא חשיבה תחילה או ללא ייעוץ מקצועי. אם יש לכם יכולת לשאת בעצמכם בתשלומי ההלוואה ורצון להמשיך להחזיק בנכס, מחזור משכנתא לאחר גירושין הוא צעד נבון .

באיזה שלב ניתן למחזר את ההלוואת המשכנתא לאחר גירושין?

פירוק שיתוף מביא עמו קשיים רבים. שני הלווים נאלצים להגיע לפשרות בתחום הפיננסי. באשר לחלוקת המטלטלין , רוב הלווים מעדיפים למכור את כל הרכוש הקיים ולחלק ביניהם את סכום הכסף שבתקבל. נשאלת השאלה: האם הצעד הפשוט הזה הוא גם הצעד הנכון ביותר מבחינה כלכלית? במקרים בהם שני הלווים צפויים להתגורר בשכירות ולשלם שכר דירה בסכום דומה לסכום ההחזר החודשי של המשכנתא, נשאלת השאלה מדוע לא להמשיך בתשלום המשכנתא במקום האפשרות לפרוס את ההלוואה מיועדת לאותם מקרים בהם יש צורך בשינוי תנאי ההחזר והסכום היות והם אינם מותאמים לפרופיל הפיננסי החדש.

כאשר מוכרים את הנכס, חשוב מאוד לשקול את הדברים שוב. מחזור משכנתא לאחר הליך גירושין יהיה צעד חיובי אשר ישרת את האינטרסים הכלכליים של הלווים . בעזרת ייעוץ כלכלי וחשיבה לטווח הארוך, תוכלו להגן על האינטרסים הכלכליים שלכם ולשמור את הנכס בעתיד.
לסיום:
כאשר זוג מחליט לפרק את השיתוף בניהם חשוב לבדוק אם אחד הלווים יצליח לקחת עליו את העול הגדול של המשכנתא והצד השני יקבל את כספו

המאמר נכתב על ידי חברת להב משכנתאות ופיננסים,
החברה לייעוץ משכנתאות ופיננסים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן