משכנתא כהשקעה

השקעות אינן מסתכמות אך ורק בניהול תיק בבורסה או מתן הון לחברת סטרטאפ במטרה לקצור את רווחים בעתיד. גם אנשים שאין להן הון גדול בבנק יכולים להיחשב למשקיעים. הרי משכנתא היא השקעה. כדי לקחת אותה בצורה נכונה ויעילה, רצוי להשתמש בשירות ייעוץ השקעות. תהליך זה יעזור לכם לנהל את ההשקעה בצורה חכמה. אז איך עושים זאת נכון? מתחשבים בגורמים הבאים.

תזמון

בגלל יוקר המחיה, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות דירה ולהיות זכאי למשכנתא. במקרים מסוימים כדאי לחכות להתייצבות המשק. כמה זמן צריך לחכות? מהו הטיימינג הטוב ביותר לביצוע התהליך? את התשובות לשאלות הללו תוכלו לקבל ממומחה לניהול כלכלת המשפחה שמבין בין היתר כיצד לקחת משכנתא בצורה חכמה.

תמהיל משכנתא

אין ספק שמדובר בכאב ראש לכל מי שחושב על בניית התמהיל הנכון: האם לקחת משכנתא בריבית צמודה למדד או בריבית קבועה? כל אחת מההחלטות האלה יכולה להשפיע בצורה משמעותית על הכסף שמבקש המשכנתא נאלץ להוציא. לכן יש לייחס חשיבות רבה לייעוץ שכן למומחה יש את היכולת לנתח את מצבו של מבקש המשכנתא כמו גם לנתח את המצב הכלכלי במדינה ולנסות להבין מה תהיה ההחלטה הטובה ביותר.

מאיזה בנק הכי כדאי לקחת את המשכנתא?

אין כל חובה לקחת את המשכנתא מהבנק בו מנוהל החשבון. בנקים שונים מציעים תנאים שונים ולכן ההחלטה היא לא פשוטה כלל. לכן, כשאתם מחפשים מומחה למשכנתאות שייעץ לכם, יש לוודא שאין לו אינטרס אף אחד אחד מהבנקים. אחרת הוא יחשוב על טובת הבנק ולא על טובתכם וכך לא תוכלו לקבל את המשכנתא עם התנאים המתאימים לכם ביותר.

איך לבחור יועץ

  • הכשרה –  אל תהססו לדרוש לראות תעודות כמו תואר ראשון, שני או קורס מקצועי כלשהו שהופך אותו למומחה בתחומו.
  • ניסיון – ככל שהיועץ מנוסה יותר כך גדול יותר הסיכוי שהיכולת שלו לנתח את המצב הכלכלי בישראל והמצב הכלכלי שלכם תהיה מקצועית יותר.
  • המלצות מלקוחות עבר –  אל תסתפקו בהמלצות באתר ובפייסבוק –  בקשרו מהיועץ הפנייה ללקוחות עבר. כמו כן נסו לאתר לקוחות של היועץ העסקי בכוחות עצמכם. זוהי הדרך הבטוחה ביותר לדעת עד כמה הוא מקצועי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן