החלום הישראלי אחר דירה לא מת: כל מה שחשוב לדעת על דירה להשקעה

אם יש לכם קצת כסף מיותר בצד, דירה להשקעה יכולה להתברר כפתרון אידיאלי למדי עבור מי שמחפש מה לעשות עם הכסף שלו. הביקוש לדירה בישראל אינו מסתכם אך ורק ברכישת דירה לצורך מגורים. בשנים האחרונות בעקבות אפיק ההשקעה המשתלם זוגות רבים מחפשים הזמנות להשקיע את כספם בצורה ראויה.

אם אתם מחפשים מה לעשות עם הכסף ששמתם בצד- רכישת דירה להשקעה יכולה להתברר כרעיון לא רע. כמו בכל מהלך בחיים, גם כאן יש לשאול האם מדובר במהלך נכון כזה שיביא לתוצאה טובה. בדיוק כפי שאתם לא ממהרים לרכוש רכב חדש, כך גם ברכישת דירה לצורך השקעה יש צורך לבדוק היטב את כל הפרמטרים.

אם החלטתם להיכנס לעניין ההשקעות ואתם מחפשים דירה להשקעה, יש להתייחס לערכה של הדירה היות ויכול להיות כי בעוד מספר שנים היא תאבד מערכה. היום במצב שוק הדירות בישראל יש לחשוב טוב על ערך הדירה. מכאן כדי להיזהר ולא לרכוש דירה להשקעה שאיבדה מערכה.יחד עם זאת, היות ואין אנחנו נביאים קשה לדעת האם ערך הדירה לא יעלה כי ייתכן והאזור ייהפך למבוקש.

פרופיל המשקיעים

במידה והנכם מחפשים דירה להשקעה, חשוב לבדוק את עניין השכירות- האם רבים מגלים עניין לשכור דירה באזור בו אתם מעוניינים. כך למשל, באזור באר שבע יש ביקוש לדירות של סטודנטים- דירות הכוללות חדר אחד ומתאימות לסטודנטים או דירות הכוללות כמה חדרים מפוצלים. לעומת זאת, בערים אחרות, יש ביקוש לדירות עבור זוגות צעירים- דירות המתאימות לזוג צעיר בתחילת הדרך.

בשונה משוק השכירות, אנשים המחפשים דירה לצורך השקעה אינם מעוניינים אך ורק באזור תל אביב אלא גם באזורים כמו חולון, גדרה, רחובות וגם באזור הדרום.

מי הם אותם משקיעים? בניגוד למקובל, המשקיעים אינם חייבים להיות רק אנשים מבוססים אלא גם אנשים משכבות נוספות באוכלוסייה, גם מי שמתגורר בשכירות ומעוניין לקנות דירה ולהחזיר את ההשקה מהשכירות וכך ליהנות מחסכון לדירת מגורים. כמו כן, יש מי שאינו מעוניין לצאת להרפתקה לבד אלא עם אנשים נוספים- קרובי משפחה או חברים שיקחו חלק בפרוייקט וישקיעו מזמנם ומכספם בדירה.

 דירה להשקעה בפרוייקט חדש

לאור השאלות שהוצגו כאן כיצד נדע האם מדובר בהשקעה כדאית? התשובה היא שכדאי לשקול להשקיע בדירה השוכנת בפרוייקט חדש, וכן אם אתם מגלים סבלנות ייתכן כי ישתלם לכם להשקיע בדירה על הנייר – דירה שמתכננים לבנותה בעתיד וערכה מטפס עם השלמת הבנייה. בסופו של דבר, נראה כי החלום הישראלי לרכישת דירה אינו נגדע אלא רק שינה את צורתו באמצעות השקעה. יחד עם זאת, יש לזכור כי מדובר בהליך הדורש לקיחת סיכונים על מנת להגשים את החלום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן