ביטוח דירה

ברכישת דירה ישנם אלמנטים רבים שיש לשים אליהם לב וכמו שדואגים לבחור משכנתא נבונה ומשתלמת, כך יש גם לבחור ביטוח דירה אטרקטיבי, שיכסה כמה שיותר ויהיה ערב לחפצים יקרי ערך וכן למבנה הבית. אומנם אין אנחנו מודעים לאופן בו מחושב המחיר של ביטוח דירה בהתאם לחברת הביטוח, על כן יש לוודא את האותיות הקטנות ולברר כיצד ניתן לחסוך כסף על עלויות הביטוח. אופציה אחת לחיסכון היא באמצעות הוספת ציוד בטיחותי עבור הדירה, אם בהתקנת מערכת אבטחה של עיניות ואזעקה, או אם בהתקנת ציוד לכיבוי אש כמו מטפים. באמצעות מהלך זה, תוכלו לקבל מחברת הביטוח מחיר נמוך יותר עבור ביטוח דירה.

טיפים להוזלת ביטוח דירה

בנוסף לכך, כדאי לברר כיצד לנכות את ערך הקרקע מערך הדירה, בכדי שהתשלום עבור הביטוח יהיה נמוך יותר. הרי אין באמת צורך לבטח את הקרקע של הדירה, מאחר שבמידת הצורך תזדקקו להחזר כספי על המבנה עצמו, כי הקרקע תמיד תהיה שם ואין אפשרות שהיא תינזק כתוצאה מאיומי מזג אוויר, שריפה וכדומה. שימו לב כי ביטוח דירה מכסה מקרים של שריפה, נזקי טבע, רעידת אדמה, גניבה, תאונות חיצוניות, נזקים לאורחים, תאונות לעובדי משק ועוד. ביטוח דירה מבטח את המבנה אך מבטח גם את תכולת הדירה, כך שבמידה ויהיה נזק לתכולה, תוכלו לקבל החזר כספי לפי בדיקת שמאי.

סקר שוק

לבחירת ביטוח דירה משתלם ומקיף, שיקנה לכם בטיחות מקסימאלית ויאפשר תנאים נוחים בכל מקרה, כדאי לבדוק ביטוח דירה במספר חברות, כאשר כל חברה תציע מפרט מסוים בעלות שונה. שימו לב כי יש שוני במחירים בין אזורים גאוגרפיים שונים, כאשר עלות ביטוח באזור מועד לפריצות יהיה גבוה יותר. בנוסף, נציגי הביטוח יבדקו עמכם את הקומה בה אתם גרים וכן את הקושי לפריצה וברור כי עלות ביטוח דירת קרקע תהיה גבוהה יותר מאשר דירה בקומה עליונה בבניין. ההמלצה היא לערוך השוואה בין חברות ביטוח שונות וכן בין הביטוחים השונים הקיימים בשוק, בכדי למצוא את הביטוח המשתלם ביותר הן מבחינת העלות והן מבחינת התנאים שתקבלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן