​מחר נתחיל לחסוך?

בשנים האחרונות וכתוצאה מירידה חדה בעלויות הגיוס בבנקים ​נוצרה סביבת רביות מאוד נמוכה במערכת הבנקאית.
מי שיכול להינות מזה אלה הם אותם נוטלי משכנאות חדשות וממחזרי קיימות.

שווה לרכוש עכשיו דירה?

התשובה היא חד משמעית כן, סביבת הריביות הנמוכה מביאות אותנו למצב של תשלום משכנתא זול ובנוסף אלטרנטיבת השקעה מאוד בטוחה.

במצבים כמו היום אין הגיון להשקיע את הכסף באפיקי השקעה בנקאיים היות והמשק כולו במצב של סביבת רביות נמוכה כתוצאה מחוסר גדילה במשק כך שהבנק לא יכול לתת תשואה גבוה יותר מאפיק נדלני נכון לעכשיו.

זמן טוב למחזר?

כן ויפה שעה אחת קודם, דבר ראשון הזמינו מהבנק יתרות סילוק עדכניות ופנו לבנקים השונים במטרה לראות מי יוכל לתת את הכסף בצורה זולה יותר כך שלאורך השנים תוציאו פחות כסף.
מיחזור משכנתא זה הליך מסובך?

דבר ראשון בואו נבין את ההגדרה של מיחזור משכתא, מדובר על סילוק משכנתא קיימת על ידי משכנתא חדשה שבתום תקופתה תהיה זולה בכמה עשרות אם לא מאות אפי שקלים. זה יכול לבוא לידי ביטוי בקיצור תקופת המשכנתא או הוזלה משמעותית בתשלום החודשי.

איך עושים זאת?

כהתחלה, בידקו את צורת רישום הנכס, (מנהל,חברה משכנת או טאבו)
במידה והנכס רשום במנהל בידקו עד מתי שולמו דמי החכירה, במידה ולא שולמו הסדירו זאת מול רמ"י כדי למנוע עיכוב בתהליך במידה והנכס רשום בטאבו בבעלות, תהליך העברת המשכנתא לבנק אחר יהיה פשוט יותר היות ויש לבעל הנכס זכות קניינית מלאה.

במצב שהנכס רשום בחברה משכנתא(קבלן) בידקו מול אותה חברה למה עדיין לא עברו לרישום מוסדר בטאבו ומה מעכב את התהליך(זה בסדר לבקש מהם הסבר היות ושילמתם שכ"ט עוד בעבור העברת הנכס תוך שנתיים עד שלוש שנים לטאבו.

ישנם כמה סיבות לכך שהנכס לא עבר והשכיחה ביותר היא חברה שפשטה את הרגל והמדינה מעמידה
עו"ד שיטפל בנושא רישום הזכויות במצב של קנייה ומכירה.

דבר שני בידקו באיזה אחוז מימון אתם נמצאים, ערך הנכס השתנה מיום הרכישה כך שבמצב של מימון נמוך, נוכל לגייס כספים לכל מטרה כגון שיפוץ, כיסוי הלוואות או טיול משפחתי שחלמתם. היתרון הגדול במיחזור שכזה הוא אפשרות לפריסה מקסימלית של 25-30 שנה ולהנות מתשלום נוח לאורך השנים.

הדבר החשוב ביותר במיחזור משכנתא הוא נושא הביטוח ומיד אסביר:

זוג בגיל ה 50 לחייהם רוצים לבצע מיחזור משכנתא, הפוליסה הקיימת מכסה אותם במקרה מוות אך אם ימחזרו, יצטרכו להפיק פוליסות חדשות ובמצב שכזה יכולה להיות התייקרות משמעותית בתשלום החודשי לחברת הביטוח מכמה סיבות והעיקרית מבניהם היא עישון, החמרה במצב רפואי או בעיות בלב. לפני שממחזרים בידקו מצב רפואי ובדקו אם הביטוח יסכים לקבל אתכם!!!

לסיכום:

עולם מיחזורי המשכנתאות מאוד מסובך לכך לפני שמתחילים התייעצו עם יועץ משכנתאות מומחה כדי שיכוון אתכם למסלולים המותאמים לאותה משפחה ולרביות הטובות ביותר שניתן להשיג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן