העברת חשבון עו"ש

חשבון עובר ושב (חשבון עו"ש) הוא החשבון שבאמצעותו אנו מנהלים את רוב הפעילות הפיננסית השוטפת שלנו כגון: משלמים תשלומים לגורמים שונים על ידי שיקים, כרטיסי חיוב, הוראות קבע, ועוד. כמו כן זה הוא חשבון שבאמצעותו אנו מפקידים כספים לפיקדונות בבנק, מקבלים הלוואות, מנהלים תיק ניירות ערך וכיו"ב.
כיום: כל פעולה שנבצע תתורגם לעמלת שורה וזה חלק מהרווח של הבנק שזה רווח עצום כלפי התאגיד שחתמנו אצלו

חשבון עו"ש הוא החשבון המרכזי במערכת הבנקאות. באמצעות חשבון זה מקבלים רוב השכירים במשק את שכרם, ולמעשה הציבור בישראל, רובו ככולו, נזקק לחשבון זה לצורך הניהול היום יומי של פעולותיו הכספיות. חיוניותו של חשבון זה באה לידי ביטוי בחוק המטיל חובה על תאגיד בנקאי לתת את השירות של "פתיחת חשבון עובר ושב במטבע ישראלי או במטבע חוץ", אלא אם הסירוב לפתיחת החשבון הוא סירוב סביר. סירוב שכזה נובע מהתנהלות כושלת של חשבון בבנק אחר, חשבון מוגבל בעבר והחזרים בתקופה האחרונה

האם הבנק מחוייב להעניק לנו מסגרת אשראי?

תחילה נסביר מהי מסגרת אשראי?
מסגרת אשראי היא מסגרת לסדרה מתמשכת של עסקאות אשראי עתידיות לבוא בחשבון עו"ש פעיל, בין הבנק לבין הלקוח, כאשר ההסכם להעמדת מסגרת אשראי מבטא את הנכונות של הבנק לאפשר ללקוח למשוך כספים או לחייב את החשבון בדרך אחרת, ביתרה שלילית, עד לתקרת מסגרת האשראי שהקציב הבנק כלפי הלקוח.
תמורת אשראי זה משלם הלקוח שיעורי ריבית המוסכם בינו לבין הבנק. בדרך כלל שיעורי הריבית על אשראי זה גבוהים משיעורי הריבית על הלוואות רגילות ויכולות להגיע לבין 10-15 אחוז שנתי בנוסף לאותם עמלות שהבנק גובה מאיתנו על הזמנת פנקסי צ'קים, משיכות מהחשבון ופעולות עסקיות למיניהם.

לסיכום:
העברת עו"ש היא פעולה נצרכת אחת ל5 שנים או שתקבעו פגישה עם הסניף כדי לדון בעמלות ללא חשש מאיום בהעברת חשבון עו"ש משכורת.
זאת הדרך להנות מהטבות שנתיות כגון פטור מעמלות, פטור מתשלום על הזמנת צקים, פטור מדני משמורת על צ'קים ללקוחות עסקיים וכו

מסמכים הנדרשים לשם פעולת "העברת עובר ושב"

1. שלושה תלושים אחרונים

2. שלושה חודשים עובר ושב

3 ריכוז יתרות בנקאיות

4. פירוט הלוואות

5. תעודות זהות+ספח
חברת להב משכנתאות ופיננסים תלווה אתכם בתהליך ונשיג לכם את התנאים הטובים בשוק נכון למצבכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן