שמאי מקרקעין בחיפה

תחילה בואו נבין את התהליך:

 

עסקאות בנכסי מקרקעין הן בין העסקאות היקרות ביותר שאנחנו עושים בחיינו. כמעט ולא קיים מוצר אשר מחירו עולה על מחיר של נכס מקרקעין.

שמאות מקרקעין זה מקצוע העוסק בהערכות שווי נכס קיים את נכס שאנו מתעתדים לרכוש, ובדרך כלל מדובר בנדל"ן עסקי פרטי ומסחרי.

במרבית המקרים שמתקשרים בהסכם מכירה או קנייה אנו שוכחים שהלוואת המשכנתא שלנו תהיה תלויה בצורת הרישום של המבנה ותוכניות בדירה.

זה מאוד שכיח שאדם המוכר נכס, הגדיל את המבנה בצורה כזאת או אחרת, ואין היתר בנייה כחוק להגדלה.

דבר שכזה יכול לפגום בערך המבנה ואותו שמאי יעשה הפחתת מחיר כדי להתאים את הנכס למצבו המקורי (עלות התאמה להיתר).

עוד דבר, כאשר אנו חושבים לרכוש נכס במרבית המקרים איננו יודעים מהו הערך האמיתי של אותו נכס ואנו מסתמכים על עסקאות בסביבה או דרך אתר האינטרנט.

חשוב להבין, בזמן עסקת נדל"ן חשוב להשתמש בשרותי שמאי מקרעין בחיפה למען הסר כל ספק כי הנכס נמכר במחירו האמיתי והכל נבנה כחוק.

 

 

מה עלויות של שמאי?

תלוש מה מטרת השומה, אם מדובר בהערכת נכס לפני שקיים הסכם רכישה, מדובר בשמאות פרטית שעלות גבוה פי שלוש מעלות שמאי בהפניה של בנק.

אם מדובר בשמאות עם הפנייה בנקאית, העלויות תלויות בשווי הנכס אותו אנו מתעתדים לרכוש.

 

אז איך השמאי יודע מה שווי הנכס?

 

החישוב פשוט מאוד, בודקים עסקאות מסביב לנכס אותו אנו רוצים לקנות, בודקים את שטח המבנה המאושר כחוק, בודקים עלות למ"ר, טיב המבנה, וכיו"ב.

לסיום:

 

 

בדיקה שמאית לפני רכישת נכס מקרקעין יכולה למנוע/להציל עסקה כושלת שתסב הפסדים כספיים עצומים  ועוגמת נפש. הגעה של  שמאי מקרקעין תבהיר את פרטי הנכס, ותעזור בקבלת החלטה בצורה מקצועית וברורה.

תפקידו של שמאי מקרקעין הוא לערוך חוות דעת אובייקטיבית ללקוח ולבדוק את ההיסטוריה של הנכס, לבדוק את חוקיותו, לבדוק את התכנון הקיים והתכנון העתידי ולבדוק שאין בעיה משפטית הרובצת על הנכס כמו צווי הריסה וכיו"ב. ובראש וראשונה מטרתו היא לבדוק את שווי הנכס כשווי שוק.

אל תקלו ראש,  לפני ביצוע עסקה בנדל"ן פנו לשמאי מקצועי המכיר את איזור המגורים, זה יכול לעזור בתמכור הנכס.

 

לפני שרוכשים רכב יד שניה, הדבר הראשון שעושים זה לגשת למכון רישוי וגם אם יתברר שיש בעיות, ניתן לפתור אותם על ידי הוזלת מחיר.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן