מחיר למשתכן

מחיר למשתכן:
כפי שרובנו כבר שמענו, מדינת ישראל החלה ליישם את תכנית "מחיר למשתכן". מטרתו של צעד זה הוא להקל על חסרי היכולת בעיקר, לרכוש את דירת החלומות. "מחיר למשתכן" הינו שם נוסף וכללי למסלול שמציע לנו משרד השיכון והבינוי. מסלול בו המדינה מוציאה מכרזים מול הקבלנים על שטחים לבנייה, שהמחיר על הדירות יקבע מראש והזוכה מבין הקבלנים הוא זה שיציע את המחיר הנמוך ביותר מבינהם. צעד זה נעשה בכדי לבלום מעט את עליית מחירי הדיור ובנוסף מהלך שכזה אכן יוכל לעזור לזכאים שביננו בניהול התקציב הפיננסי החודשי ויקדם אותנו רבות.
ובכן, אתם בטח שואלים את עצמכם – איך אנחנו יכולים להשתתף בהגרלת "מחיר למשתכן"?
זכאות שכזו תיתנן לאלו שלא היו בעלי זכות בדירה או בחלק ממנה בשש שנים האחרונות ובנוסף לכך שאין להם זכאות במגרש למגורים. במידה ועמדנו בתנאי זה הקריטריונים לקבלת הזכאות הינם:

1. נכים בני 21 ומעלה.
2. הורה עצמאי (חד הורי) עם לפחות ילד אחד.
3. רווקים, אלמנים, גרושים מעל גיל 35.
4. זוגות צעירים או כאלה ה"ידועים בציבור"

חשוב להבין שקריטריונים אלו לזכאות על דירה בפרוייקט זה איננה מספיקה לבד, שכן היצע הדירות ב"מחיר למשתכן" הינו נמוך מאוד ביחס לביקוש. לכן כמעט בכל המקרים של "מחיר למשתכן" מסוג זה נערכת הגרלה מבין כל הזכאים בכדי לקבוע מי יוכל לקנות דירות בפרויקט. הגרלה זו נקבעת על ידי מספר קריטריונים של קבוצות זכאות שונות עם עדיפות לתושבי האיזור ולנכים מעל גיל 21.

מימון משכנתא בפרויקט "מחיר למשתכן:
רוכשי הדירות ב"מחיר למשתכן" לא רק שיוכלו לזכות במחיר מוזל על הדירות בעשרות אחוזים, אלא שיכולו לקבל מימון גבוהה וניכר בהרבה מזה המוצע לכאלה הרוכשים דירה רגילה כלומר, במידה וקיבלנו זכאות לדירה בפרויקט זה נוכל לקבל משכנתא בשיעור של 75% משווי הנכס האמיתי ובכך לקנות נכס עם מינימום הון עצמי של 100,000.
ובכן ישנם מספר תקלות לא מעטות הצפויות לנו בדרך אל הבית. תהליך זה הינו מורכב, ארוך, מתיש ולכן חשיבותו של יועץ מומחה אשר ילווה אתכם בתהליך מורכב שכזה הינה קריטית וחשובה אשר תוכל לעזור לכם לממש את הזכאות שלכם ובנוסף לקבל משכנתא בתנאים נוחים.
לסיום:
חברת להב משנכתאות ופיננסים מדגישה כי ההשתתפות במכרז הוא בגדר הגרלה ולא כולם יזכו. עוד חשוב לציין כי הבנקים לא מתחייבים להעניק מסגרת אשראי לזוכים ומומלץ לברר מול הבנק נכונות להקמת מסגרת אשראי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן