יועץ מימון דיור

יועץ מימון דיור

בשנים האחרונות, וכתוצאה מעליית מחירים בשוק הנדל"ן רבים מתושבי מדינת ישראל מתקשים לרכוש נכס כתוצאה ממגבלות

ישירות ועקיפות של בנק ישראל  על שוק הנדל"ן.

נתחיל בגזרה הקשה ביותר בשנים האחרונות שהיא הגבלת אחוז מימון לדיור ל75%.

לפני שבנק ישראל החליט להגביל את שיעור המימון, היינו יכולים לבקש מהבנק מימון של עד 95 אחוז לשם השלמת רכישת הדירה.

בתקופה זאת ,מחירי הנדל"ן המשיכו לעלות בצורה חדה וגם אחרי הכרזת בנק ישראל על הגבלת אחוז המימון ל75%, המחירים המשיכו לעלות בצורה חדה וברורה לכיס של כולנו.

בסוף שנת 2012, ומרגע שהוחלט קביעת אחוז המימון של 75%, מחירי הנדל"ן המשיכו לזנק ומאז, מנסה בנק ישראל להטיל  עוד כמה הנחיות בצורת "פטיש 10 קילו" על שוק הנדל"ן במטרה לצננו, אך גם זה לא עוזר.

 

למה לי להשתמש בשירות של חברת ייעוץ משכנתאות?

הצורך שלנו לרכוש נדל"ן מגיע כתוצאה מלחץ משפחתי. הדעה הרווחת היא לרכוש ולהתחיל לשם משכנתא אחרת זה "בזבוז כסף" לאותה משפחה. החלטה שכזאת יכולה להביא את המשפחה לאסון כלכלי היות ולא לוקחים משכנתא בכל מצב. הסיבות העקריות בקושי לקבל משכנתא הם:

  1. קיימת הגבלה של 75% מימון.
  2. בנק ישראל מחשב את מלוא ההלוואות שצרכנו בעבר.
  3. הבנק בוחן לעומק את ההיסטוריה הבנקאית שלנו.

 

בשנים האחרונות, רבים מאיתנו נוטלים הלוואות משלימות מהחשבון האישי בכדי להשלים את התמורה בעסקת מכר.

זה ניתן, אך יחד עם זאת חייב לעשות זאת בצורה חכמה ונבונה.

בנוסף, רבים מאיתנו שוכחים את העלויות הנוספות בזמן רכישת דירה וחוסר חישוב מקצועי שכזה יביא את אותה משפחה לסיחרור כלכלי שיכול להסתיים באסון כלכלי לאותה משפחה.

חישובים שכאלה, לרבות חישוב שכ"ט של הגורמים הרלוונטיים בעסק נדל"ן, יביאו את אותה משפחה למצב בו הנכס ירכש בצורה הנבונה ביותר תוך הסתכלות עתידית על הנכס אותו חלמנו לרכוש, סביבתו ואפשרות של מכירה עתידית.

אם היינו עוצרים לרגע וחושבים כמה שעות עבודה אנו מבזבזים מול המערכת הבנקאית בשביל למצוא בנק שיממן לנו את ההשקעה היינו מבינים כי השימוש בשירות של ייעוץ משכנתאות הוא כדאי וחשוב. בואו נחשוב לרגע,

והאם הייעוץ שווה את הכסף?
האם יש לנו את הידע המספיק מול הבנק?
האם אצליח להבחין על שינויים עתידיים בכל הצעה?

האם אנו מודעים שההחזר החודשי הוא התחלתי?

לסיכום

עסקת מכר היא דבר הדורש  תיאום מלא בין כל בעלי המקצוע במטרה לדאוג לשקט שלכם בעסקה. כאשר מתכוונים לממן את עסקה ע"י משכנתא, יש בדיקות מהותיות שחייב לעשות לפני חתימת ההסכם. בדיקות אלה נעשות מול גורם התיווך, הבנק המממן את העסקה, שמאי המקובל וברשימות הבנק וכמובן בדיקה משפטית ראשונה על ידי עורך דין. גם לאחר מכן, חייב להיות מפקח על התהליך היות והתחייבנו ללוח זמנים  צפוץ מאוד ואם לא נספיק, נהיה צפויים לתשלום פיצוי מוסכם שיקבע בין עורכי הדין המלווים את העסקה. יועץ משכנאות מקצועי ילווה אתכם מהרגע הראשון שהוחלט על רכישת הדירה, ועד רגע שיחרור בפועל של מלוא כספי המשכנתא תוך שמירה על אינטרס הלקוח מול הבנק. חברת להב משכנתאות ופיננסים-חכמים בחסכונות.

עורך דין נדל"ן >

WhatsApp chat
דילוג לתוכן