ייעוץ משכנתאות

השבועות האחרונים אנו למדים כי המערכת הבנקאית מערימה ישירים ועקיפים לכשחברה לייעוץ משכנתאות מעורבת בבקשה.

דבר שכזה עלול לפגוע באותם לקוחות תמימים הרוצים לקחת משכנתא ובסה"כ להגשים את חלומם בדמות קורת גג במדינת ישראל. חשוב להדגיש כי הצורך בייעוץ משכנתאות הוא צורך מובהק ב90% מהפניות לבנקים היות והלקוח לעולם לא יודע מה הרווח של הבנק בכל בקשה ומה המרווח הנמוך ביותר אותו ניתן לקבל עבור בקשתנו. כיום, קיימת התנגדות נחרצת מצד הבנקים במטרה למגר את אותם חברות מהשטח היות ומסתבר כי אותם חברות ייעוץ משכנתאות  פוגעות ברווח אותו "תכנן" הבנק לקחת וכל המשתמע מכך. חשוב להדגיש כי בנייה לא נכונה של תמהיל יכולה לסבך אותנו עתידית בדמות של עמלות פרעון מוקדם במקרים בהם נרצה למחזר, לסלק או לפרוע את ההלוואה סביר להניח שנחשף לעמלות פרעון מוקדם.

 

אל למה בכל זאת להשתמש השירות ייעוץ משכנתאות?

 

ייעוץ פיננסי הוא חלק חשוב בכל תהליך פנייה לבנק וגם בבקשה הזניחה ביותר כמו הלוואה מסחרית. במרבית המקרים, אם לקוח פונה לבנק ובמיוחד בתקופה שכזאת, אותם פקידי בנק מבינים כי יש מקום לרווחיות ופועלים בחוסר תום לב מוחלט כלפי הלקוח. כל זה נובע מכמה סיבות:

  1. הפחד מהתאגיד
  2. פחד שלא יאשרו את הבקשה
  3. אפשרויות של אישור עקרוני נמוך מבקשת הלקוח

אז בואו רגע נעצור ונחשוב, כמה פעמים בחיינו אנו פונים לבנק משכנתאות לבקש הלוואה גדולה?

מתי לאחרונה הבנק התקשר להודיע ללקוח כי יש שינויי ריביות במשק ושווה למחזר את ההלוואה ולשלם פחות?

חשוב להבין כי בכל הלוואה, קיימת האפשרות לשילוב שלא כלכלי עבור הבנק אך מנגד, יהיה כלכלי מאוד עבור התא המשפחתי ונוציא הרבה פחות כסף ממה שתוכנן על עלויות המשכנתא. חברת ייעוץ משכנתאות תוכל לבנות לכם תמהיל נבון, חסכוני וחשיפה פחותה לשינויים עתידיים הרי לא כולנו יכולים לעמוד בשינוי של 500-700 שקלים בבוקר יום בהיר.

משכנתא היא לרוב העסקה הגדולה ביותר אותה מבצעת משפחה. פנייה לחברת ייעוץ משכנתאות פרטית תוביל אותנו למסלול הנכון ולריביות הגיוניות כלפי העסקה. חשוב לזכור שלקוח טוב יקבל מרווחים טובים ומנגד, יש לקוחות שצריכים לומר תודה שהבנק הסכים לשתף פעולה עם הלווה ולהעמיד מסגרת אשראי ללקוח.

 

לסיכום

 

  • יועץ משכנתאות הוא גוף בלתי תלוי בבנקים ובעזרת שילוב נבון ניתן לחסוך עשרות וגם מאות אלפי שקלים.
  • יועץ משכנתאות מקצועי יתאים עבור התא המשפחתי את ההרכב הנכון ביותר עם הסתכלות עתידית.
  • אם כבר לקחתם משכנתא ומתפנה לכם כסף, ייעוץ משכנתאות מקצועי יראה לכם את הדרך לקיצור התקופה.

 

 

הכותב:
אסף להב יועץ מימון לדיור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן