אשראי במגזר ערבי

בשנים האחרונות וכתוצאה מעליה משמעותית ביוקר המחיה רבים מתושבי מדינת ישראל פונים לבנק לשם מימון בנייה של נכס בכפרים ערביים.

המודעות ללקיחת הלוואות גדלה מאוד בשמים האחרונות לרבות במגזר הערבי אשר התחיל לצרוך אשראי כמו בעיר.

המגזר הערבי מתקיים בקושי ומרביתו סובל מעוני וממצוקת דיור רצינית, לא רק בגלל הבנקים מקשים במתן אשראי ובצדק מסרבים ברוב המקרים לתת משכנתאות ו/או אשראי לאנשים לא מבוססים כלכלית וזה נובע בשל קשיים ביום יום ואבטלה מרובה. וכן לאור האחוז הלא מבוטל אשר נותרו ללא תעסוקה כלשהי ומרביתם רשומים או באבטלה או בהבטחת הכנסה

הבנקים מפחדים כיום לאור המצב הכלכלי וכן צורת רישום הקרקעות על שם הלווים, מלרשום שעבוד לצורך הבטחת החזרת המשכנתאות ע״י הלווים. ואני בטוח שכב' יודע היטב כי בפסקי דין רבים לאור אי רישום הערת אזהרה על הנכס עליו לוקחים הלווים משכנתא, ולאור אי קבלת בטחונות מהלווים, יצאו הבנקים מופסדים ותביעות כאלה של הבנקים נגד הערבים נדחו תוך חיוב הבנקים בהוצאות משפטיות ודיור חלופי.

אמון הבנקים בלקוחות במגזר הערבי הולך ופוחת ובשנתיים האחרונות מסיבת מוסר תשלומים לקוי. חשוב להבין שבנק זה גוף כלכלי שנועד למטרת רווח והפחד הגדול שלא שלא יוכל לממש את החוב, לרבות בהלוואות משכנתא בצורת רישום מושע שגם את אותם נכסים מאוד לממש

הבעיה העיקרית במשכנתאות במגזר הערבי בכפרים היא צור הרישום שבו לא ניתן לרשום משכנתא מדרגה ראשונה לטובת הגוף המלווה.

מה גם, הלווים בדרך כלל במגזרינו הם בני זוג אשר ברוב המקרים, הבעל עובד, והאישה עקרת בית שאין כל הכנסה אלא להפך היא מהווה נטל כבד על שכמו של הבעל ומה שמוסיף על המדורה שמן? זה הילדים לפחות ארבעה או חמישה! וזה אומר דרשני! וכאן מתחיל הלווה הנשוי לעקרת בית ואב לשישה ילדים לסבול והוא נופל בין הכיסאות ומתחיל לפגר בתשלומי ההלוואה, וזה בצדק, משום שמשכורתו המינימלית אין בה כדי לספק לו ולבני משפחתו את המינימום של המינימום.

חברת להב שירותים פיננסים פועלת במגזר הערבי במטרה לאשר הלוואות משכנתה במימון נמוך בכדי לעזור לאותם לווים להתקדם ולבנות מעל ההורים ולהשתמש בקרקע שקיבלו מההורים או בירושה כבטוחה לשם החזרת ההלוואה,ובנוסף אנו מנסים לאחד את אותן הלוואות שצברו הלווים במשך השנים בכדי לרכז הכל להלוואה אחת גדולה, זולה ובטוחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן