משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה משתלמת?
אכלוסיית מדינה ישראל שעוברת את גיל 60 מתקיימים מקצבת זקנה או מפנסיה וקצבאות שונות. לפעמים ישנם כאלה שגם נעזרים בקרובי משפחה שהם מקבלים כסף מתוכניות חיסכון שונות או שכירות על נכסים שבבעלותם.

הכנסותיהם של קשישים רבים מסתכמות בסכומים נמוכים ביותר, וכתוצאה מכך אין להם אפשרות להילחם להישרדות היומיומית, ובטח לא לייחד כספים במקרה של הוצאות גדולות ו/או בלתי צפויות.

כדי לקבל את המוצר המשכנתא ההפוכה, לא נדרשות כל ערבויות או כל הוכחה על הכנסה כלשהי – הדבר היחיד שנדרש כדי לקבלה הוא בעלות על נכס, וכך יכול הקשיש להשיג הכנסה חודשית או חד-פעמית נוספת שתיטיב עימו.וכמובן תלוי באיזור שבו ממוקם הנכס.

אפשר להשתמש במשכנתא גם לצורך מעבר ללדיור מוגן, וגם פה מועד פירעון ההלוואה יגיע רק עם עזיבת הדייר את בית האבות או הדיור המוגן או עם פטירתו(על ידי מכירה של דירתו הקודמת).
היתרון הנוסף בלקיחת המוצר הוא האפשרות של הקשיש להשיג מקור מימון נוסף באופן עצמאי וללא שיידרשו ילדיו לשאת בעול הכלכלי, כל זאת בלי לאבד את ביתו. הלווה נשאר בעלי הדירה ויכול לגור בה, עד מועד הפירעון. ככל ששווי הדירה גדול יותר, וככל שגילו של הקשיש מתקדם יותר, עולה סכום ההלוואה שאותו ניתן לקבל.

היתרונות הבולטים במוצר: מקור זמין של כסף שניתן לקבלו באופן חד-פעמי או בתשלומים חודשיים, ושאין בו החזרים חודשיים שמקשים על הלווה לעמוד בהם.

קריטריונים ראשוניים :

משכנתא הפוכה לבני +60

הלוואה לכל מטרה שאינה מוגבלת בזמן.
ללא החזרים חודשיים.
ניתן לפרוע את ההלוואה בכל עת ללא קנסות.
הבית נשאר בבעלותו של הלווה והוא יכול להמשיך לגור בו ככל שיחפוץ.
ההלוואה אינה מותנית ברכישת ביטוח חיים, מבדקי בריאות או מבדקי הכנסה.

* מתן ההלוואות לבני 60 ומעלה בלבד, בכפוף לתנאים ולשיקול דעתו של הבנק .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן