משכנתא לכל מטרה

מתי אנו לוקחים משכנתה לכל מטרה?

משכנתה לכל מטרה יכולה לפתור לנו הרבה מאד מצבים בחיים, ואף להיות הלוואה מפנקת במיוחד. יש הרבה מאד אנשים שהולכים לבנק בדרישה לקבל משכנתה לכל מטרה, דווקא בכדי לכסות על חוב פתאומי אחר שצץ לפתע. מנגד, אנשים אשר רוצים לקנות רכב גדול ויוקרתי, אף הם יכולים לפנות לבנק ולבקש משכנתה לכל מטרה. מדובר למעשה במעין שדרוג של ההלוואה הרגילה. כאן תקרת הסכום היא גבוהה במיוחד, פריסת התשלומים נוחה ומסלולי הריבית מגוונים. בדיוק בגלל זה חשוב לעשות דבר אחד לפני שמגישים בקשה של משכנתה לכל מטרה – לפנות אל יועץ משכנתאות מקצועי.

משכנתה לכל מטרה היא משכנתה רגילה

אמת, משכנתה לכל מטרה לא נועדה בשביל שנרכוש נדל"ן מסוים. כמו כן, נוכל להלוות מהבנק את מלוא סכום הכסף, ולא רק 70% מערך המוצר. חוץ מזה, אין עוד שום הבדל בין משכנתה לכל מטרה, לבין המשכנתה הרגילה. פעמים רבות מדובר באותו הסכום, מסלולי הריבית משפיעים באותה צורה, ויש חשיבות להחלטה על פריסת התשלומים. גם להחלטה על מספר המסלולים שבמסגרתם ניקח משכנתה לכל מטרה יש הרבה השפעה על החיים שלנו בעתיד. בסופו של דבר, אנחנו הולכים להחזיר כסף לבנק במשך שנים רבות, ולכן חשוב שנדע לקחת את המסלול הנכון.

יש הרבה מאד דברים שצריך לקחת בחשבון. כמו משכנתה רגילה, גם במקרה של משכנתה לכל מטרה, הבנקים ממש נלחמים על הכסף שלנו, ורוצים כמובן שניקח את המשכנתה דווקא אצלם. מכיוון שמשכנתה לכל מטרה לא נעשית במסגרת בנק למשכנתאות דווקא, התחרות היא אף הרבה יותר עזה.

אז למה שאתם תעשו את כל החיפוש בעצמכם? פשוט תפנו אל יועץ משכנתאות. בסופו של דבר מבחינה כלכלית – מדובר במסלול הזהה לזה של משכנתה רגילה. לכן יועצי משכנתאות מקצועיים, מתמחים גם בייעוץ עבור משכנתאות שנועדו למטרות שונות. הם יעזרו לכם למצוא את המסלול המשתלם ביותר עבורכם, וכך אתם תוכלו להחזיר את המשכנתה בתנאים שנוחים לכם.

האם כולם מתמחים בכך?

היום, רוב היועצים שעוסקים בתחום המשכנתאות, יכולים לתת יעוץ גם במקרה של משכנתא לכל מטרה. עם זאת, חשוב כמובן לברר קודם לכן עם היועץ מה תחומי ההתמחות שלו. יש היום אף יועצים, שספינת הדגל שלהם היא דווקא בתחום של משכנתה לכל מטרה, אף יותר מתחום הנדל"ן. ההמלצה שלנו היא בסופו של דבר ללכת ליועץ עם הידע המקצועי הטוב ביותר בתחום שאתם צריכים. לפעמים משכנתה עבור ניתוח בחו"ל צריכה להתבצע בתנאים שונים מאשר משכנתה עבור רכב חדש.

בכל מקרה, השורה התחתונה היא שאם אתם שוקלים לקחת משכנתה לכל מטרה, לכו הישר אל יועץ משכנתאות. יכול להיות שאפילו תגלו שאתם לאו דווקא צריכים לקחת משכנתה לכל מטרה, אלא להסתפק בהלוואה הרגילה של הבנק. בכל מקרה התשובות המקצועיות יהיו אצל היועץ.

הכותב:
אסף להב,
יועץ משכנתאות ופיננסים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן