מחיר למשתכן

רבות דובר על מחירי הדיור בישראל אשר מרקיעים שחקים והנמצאים במגמת עלייה ישירה לאורך השנים. את מגמה זו כנראה יהיה קשה לצמצם או למנוע כליל. אולם, במרוצת הזמן עלו וצצו רעיונות מפי גורמים מקצועיים המעורים בענף הנדל"ן תוך התייחסות הממשלה להצעות אלו במטרה לשפר את יכולתם של זוגות צעירים ואנשים רבים במטרה לרכוש בית משלהם. תכנית מחיר למשתכן הינה התכנית אשר עלתה בעת האחרונה ומטרתה אכן לסייע במציאת פתרון עבור זוגות צעירים לקנות דירה חדשה. מחיר למשתכן למעשה מתווה דרך אפשרית לאוכלוסייה המדוברת להגשים את חלומם. (אך כמובן לא לכל המחפשים פתרונות דיור באשר הם).

היכן ניתן לקבל מידע וחוות דעת באשר לתכנית מחיר למשתכן והאם הינה כדאית בשבילנו ?

אם אנו מונים על אותם אנשים המבקשים לרכוש דירה חדשה, בוודאי נתעניין בכל הנודע לקיומו של מחיר למשתכן וכיצד נושא זה יוכל לבוא לקראתנו בהיבט הכלכלי. כדי להחכים בעניין נוכל לפנות כמובן לרשת האינטרנט ולמדיה השונים תוך קריאת כתבות וצפייה בתשדירים המדברים את רזי תכנית זו יחד עם מיטב הפרשנים והפרשנויות המכוונות. אולם בסופו של דבר כדי להבין האם התכנית הזו מתאימה דווקא לנו, האם אנו עומדים בתנאי הסף אותם היא מציעה וכמובן, מה הסיכוי באחוזים כי אנו נהיה אלו שיקבלו את המפתחות לדירה החדשה – עלינו יהיה להתייעץ עם גורמים מקצועיים.

חברות המעורות בעולם הנדל"ן יהוו קרקע פורייה לקבלת ייעוץ בנושא מחיר למשתכן. כלומר, לא די לנו בהסקת מסקנות אינדיבידואלית מפי המקורות אליהם נחשפנו. שמיעת גורם בעל ניסיון ויכולות מוכחות, יהיה לנו לעזר רב מאוד. יועצי משכנתאות לצורך העניין יהיו אנשי מקצוע מומלצים בזמן הנכון ובמקום הנכון לכל מי שמתעניין בתכנית של מחיר למשתכן. על כן בחירת הגורם הנכון שיעניק לנו טיפים ומידע שהיה חסר לנו בהיבט זה יהיה אף הוא חיוני ביותר.

בסופו של דבר, אל לנו לשכוח כי בכל תכנית ממשלתית לשיפור אחוזי היכולת לרכוש בית בישראל, קיימים גם יתרונות וגם חסרונות. בעת נרצה לדון בנושא זה נצטרך לשאול את עצמנו את השאלות הנכונות, להיוועץ עם הגורמים הרלוונטיים ולבסוף לקבל החלטה מושכלת שתתבסס על הנ"ל ועל כל הגורמים אשר עוטפים את נושא חשוב זה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן